kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Dirimart, Ritmo Zeytino iş birliği ile Bodrum’da

9 Temmuz 2021

Dirimart, 8 Temmuz – 18 Eylül 2021 tarihleri arasında Ritmo Zeytino iş birliğiyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yalıkavak’ta sergilere ev sahipliği yapıyor.

90’lı yıllarda, dönemin mimari anlayışına göre ve bölgenin estetiği dikkate alınarak tasarlanmış sanatçı misafirhanesi ve atölyelerinin zeytin ağaçlarının arasında konumlandığı mekânda ‘Ritmo Zeytino’ adıyla gerçekleşen gastronomi projesi, haftanın üç günü kapılarını ziyaretçilerine açarak her hafta değişen, çiftlikten sofraya menüsü ve özel olarak seçilmiş müziğiyle eşsiz bir deneyim sunuyor. Dirimart, bu mekânın geçmişine ve ritmine uyum sağlayarak her biri ikişer haftalık sürelerle gerçekleştirilecek beş sunumla Perşembe’den Cumartesi’ye 17:00–22:00 saatlerinde ziyarete açık olacak. Dirimart, Bodrum’da başlangıç projesi olarak, yaptığı sergi ve yerleştirmelerle İstanbul’u uluslararası temsile açan, çok çeşitli teknik ve malzemeyi kullanarak ilgilendiği meselelerde yeni bir aradalıklar sunan Sarkis’in 6 Altın Çizimli Vitray serisine ev sahipliği ediyor. Sanatçının ilk kez bu mekânda gösterilecek olan yapıtları, altı adet vitraydan oluşuyor.