kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DOT’tan yeni proje ve mekân: DOTOrmanda

19 Ekim 2020

Bu yılın başında mekânsal yapısını ve işleyiş modelini yeniden yapılandıran DOT, Ekim ayından itibaren Kemerburgaz Kent Ormanı‘ndaki yeni mekânı DOTOrmanda ile seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.

15 Ekim gününden itibaren DOT oyunları, misafir oyunlar, buluşmalar, atölyeler ve orman yürüyüşleri DOTOrmanda’da yer alacak.

DOT, yeni projesini şu cümleler ile anlatıyor: “Çimlere serilmiş örtülerle, katlanır sandalyelerle boş bir alanı büyülü bir sahneye dönüştürmek, ağaçların ortasında kocaman bir oyun alanı yaratmak istedik. Şehre yakın ama içindeyken dışarıyı unuttuğumuz, insana iyi gelen başka bir yer, ormandan şehre yayılan başka bir enerji. Tiyatro, doğanın gücüyle büyü oluşturan bir hikâye anlatma sanatı. Salonların dışı tiyatroyu kendi doğasında tekrar yaratmamız için olanak sağlayacak. Mitler, masallar, kurgu hikayeler anlatıldıkça birbirimize ve doğaya daha yakınlaşacak ve iyileşeceğiz. Pandemi, doğayla gelen bir sınav; bu sınavı doğayla birlikte, doğayı anlayarak aşabiliriz. Gün ışığında ve ay ışığında, bulutların ve yıldızların altında.” #OrmandaBuluşalım