kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DutchCulture’dan müzeler ve dijitalleşme üzerine program

7 Haziran 2021

DutchCulture, 17-18 Haziran 2021 tarihlerinde dünyanın her yerinden müze profesyonellerini dijitalleştirme temasıyla bağlantı kurmaya davet eden Sharing Culture through Digital Means başlıklı kamuya açık ziyaretçi programı düzenleniyor. Program, katılımcıların dijital bir dünyada ziyaretçileriyle bağlantı kurmak için birbirlerinden öğrenmelerini ve bilgi paylaşmalarını hedefliyor.

İki günlük çevrimiçi program; “Öne çıkan, ilham veren ve izleyiciyle bağlantı kuran dijital müze programları nasıl oluşturulur?” sorusunu konuşmalar, bilgi alışverişi oturumları ve Hollanda’daki en iyi uygulamaların sunumları aracılığıyla inceleyecek. Programa katılım için son başvuru tarihi 9 Haziran 2021.  

İster müze koruyucusu, ister küratör veya müze pazarlamacısı olun, bu program, kültürü paylaşmanın yenilikçi dijital yollarını arayan herkes için önemli. Bu pandemi çağında, dünyanın dört bir yanındaki müzeler ya hâlâ kapalı ya da normal ziyaretçi kapasitelerinin yalnızca yarısını alabiliyor. Bu nedenle, müzelerin kamu ile iletişim kurmaları için dijital araçlar zorunlu hâle geldi. DutchCulture, dijital çözümleri optimize etmek için müze profesyonellerinin fikir ve bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamanın hayati olduğunu düşünüyor.