kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“e-mülteci.com” Fransa Devlet Tiyatrosu’nda sahneleniyor

19 Ekim 2017

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali’nde Meltem Cumbul ve Fehmi Karaarslan’ın oynadığı “E-mülteci.com” isimli oyun, Fransa Devlet Tiyatrosu bünyesinde sahneleniyor ve oyuncu Fehmi Karaaslan Türkçe oynadığı rolü, Fransızca olarak sergiliyor.

Tiyatro yazarı ve yönetmeni Sedef Ecer’in yazdığı ve 20. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sergilenen “e-mülteci.com adlı oyun 1,5 senedir dünya sahnelerinde yoğun ilgi ile karşılanıyor.

Yeryüzünde yaşayan tüm insanların mülteciye dönüştüğü, hükümetlerin kalmadığı kaos ortamını anlatan oyunda; milyarlarca mülteciyi cep telefonu ile idare eden acımasız insan kaçakçısı rolünü oynayan Fehmi Karaarslan, bu defa Fransız oyuncu Estelle Meyer ile aynı rolü Fransızca oynuyor.

Fransa Devlet Tiyatrosu bünyesinde 12-14 2017 Ekim tarihlerinde Marsilya Toulon Devlet Tiyatrosu’ndaki gösteriminin ardından; 19-20 2017 Ekim tarihlerinde Paris Maison d’Imigration sahnesinde seyirci karşısına çıkıyor.