kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Eğlence sektörü yeni profesyonellerini arıyor

4 Mart 2016

İstanbul Bilgi Üniversitesi, geçtiğimiz yıl açtığı 360MusicBiz Sertifika Programı‘ndan sonra, gördüğü yoğun ilgi üzerine eğlence sektörüne yönelik yeni eğitim programını duyurdu. Eğlence sektörüne yeni profesyoneller kazandırmayı hedefleyen EntertainBiz, 19 Mart’ta santralistanbul kampüsünde başlıyor. Eğitimler 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Temel Eğlence Yönetimi giriş programından sonra; Müzik, Film, Spor ve TV olarak dört dala ayrılan programın hedefi, eğlence sektörünün ticari boyuttaki iş alanlarını kapsayan bir eğitim ile eğlence sektöründe profesyonel olarak çalışmak isteyen kişilerin bilinçlenmesi, aynı zamanda sektörde çalışmak isteyen bireylere çeşitli iş alanlarında kapılar açmak.

Programın içeriği, eğlence sektörünün ticari öğelerini oluşturan tüm iş kollarını kapsıyor. Programda, eğlence dünyasında profesyonel seviyede çalışmak isteyen kişilerin sağlıklı bir başlangıç yapabilmesi adına tüm gereken konular programda mevcut.

Genel Eğlence yönetiminin başarılı ve bu alanda uzman eğitim kadrosunun teorik anlatımı dışında Sektörün önde gelen profesyonelleri tarafından da, kendi tecrübe ve bilgilerini, gerçek yaşanmış vaka analizleriyle sundukları eğlenceli ve öğretici bir ders programı veriliyor. Programın katılımcılarına, kariyer gelişimlerinde sektör profesyonelleri ve katılımcılar ile network / dönemsel staj imkanları sağlanacak.

Programa destek verenler arasında TCProjects, TESDER, GNL Entertainment, BKM, MarsDağıtım, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü, Jeton İletişim, 70×100, Müzik On Air ve SporMax gibi sektörün önde gelen kurumları yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için web sitesine bakabilirsiniz.