kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Eleştirel Yemek Programı videoları İKSV YouTube kanalında

17 Şubat 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin dijital ayağı Eleştirel Yemek Programı’nın son bölümü İKSV YouTube kanalında yayına girdi.

Mutfağı tasarım odaklı düşüncenin ve üretimin merkezi olarak yeniden hayal eden filmler, dersler ve performanslardan oluşan dijital video serisi Eleştirel Yemek Programı’nın 18 Ekim 2020’den itibaren her pazar yayımlanan 18 bölümünün tamamı İKSV YouTube kanalından ve bienalin internet sitesinden izlenebilir.

İlk gösterimleri bienal açılışını takiben her pazar İstanbul Tasarım Bienali internet sitesi, İKSV YouTube kanalı ve e-flux Architecture üzerinden yapılan Eleştirel Yemek Programı videoları; yiyecek alışverişi, tedariki ve tüketiminin günümüz kültürünü etkileyen ekolojik, ekonomik ve jeopolitik koşullarla nasıl ilişkili olduğunu sorguluyor. Bienal kapsamında yiyecek tanıtımlarından kurmaca hikâyelere ve evde çekilmiş belgesellere dek birçok farklı tarz ve tonda eser sunan video serisi herkesi yalnızca bir aşçı değil, eleştirel birer aşçı olmaya davet ediyor.