kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ELIA’dan Neu Now Festival için açık çağrı

2 Şubat 2017

The European League of Institutes of the Arts (ELIA), bu yıl 9. kez düzenlenecek olan NEU NOW Festival için genç sanatçılara sanatsal proje adaylığı için açık çağrıda bulunuyor. 14 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında, Amsterdam’da Westergasfabriek adlı mekânda gerçekleştirilecek olan festival için son başvuru tarihi 6 Şubat.

NEU NOW Festival’a, ELIA üyesi olan üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinde okuyan her son sınıf öğrencileri veya bu bölümlerden yeni mezun olanlar; Tasarım/Mimarlık, Film/Animasyon, Müzik/Ses, Tiyatro/Dans ve Görsel Sanatlar kategorilerinden biri ile bulundukları veya mezun oldukları fakülte temsilcilerinin (profesörler, bölüm başkanları v.b.), kendilerini aday göstermesiyle başvuruda bulunabilir.

Başvuruda bulunan sanatçıların çalışmaları, 15 kişiden oluşan uluslararası bir juri heyetinin değerlendirmeleri sonucunda seçilecek.