kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

European Network of Cultural Centres (ENCC) kültürel projeler için dijital bir kılavuz yayınladı

29 Mart 2018

European Network of Cultural Centres (ENCC)‘in öğrenme, devinim ve personel değişim programı olan Bridge between European Cultural Centres (BECC) çatısı altında, kültürel devinim bilgi ağı olan On The Move iş birliğiyle The Evaluation Journey – A Toolkit for Cultural Operators başlıklı bir kılavuz hazırladı.

Platform, bu kılavuz ile değerlendirmelere erişme imkânını kolaylaştırmanın ve teşvik etmenin yanı sıra, mevcut diğer kılavuz ve kaynaklara erişmek için yardımcı olmayı umuyor.

Değerlendirme, kültürel ve sanatsal çalışmalarla oldukça ilgili bir element ve son yıllarda Avrupa ağları ve bu ağların üyeleri tarafında keşfedildi. ENCC, kültürel merkezlerin bir ağı olarak günlük işlerinde projelerini, programlarını ve/veya organizasyonlarını değerlendirmek için araçlara ulaşmak isteyen, yerel veya Avrupa düzeyinde kültürel merkezlerde çalışan kültür operatörleri olan üyelerini gözden geçirdi. Fakat bu araçlar tüm sanat ve kültür uzmanları için kullanışlı. Kılavuz; bu nedenle değerlendirme için kısıtlı bütçeye ve insan kaynaklarına sahip organizasyonlarda çalışan kişileri desteklemek için tasarlandı.