kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

!f İstanbul bu yıl “Hayat var!” temasıyla sinemaseverlerle buluşuyor

24 Ocak 2018

Bu yıl 15 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da, 1 – 4 Mart 2018 tarihleri arasında ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek !f İstanbul, bağımsız sinemanın en iyilerini, yılın çok konuşulan ve bol ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak. 36 ülke ve 120 yönetmenden toplamda 111 filmin gösterileceği 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin bu yılki teması “Hayat var!”.

“Phantom Thread”, “Lady Bird”, “The Disaster Artist” ve “Professor Marston & The Wonder Women” gibi yılın merakla beklenen filmlerinin Türkiye galalarının gerçekleşeceği festivalde, yenilenmiş kopyasıyla “Sevmek Zamanı”, Ara Güler’in kayıp filmi “Kahramanın Sonu”, 3D bilimkurgu “Prototype” gibi özel gösterimler de yer alacak.

!f İstanbul’un sinema salonları: İstanbul durağında, Cinemaximum City’s Nişantaşı, Cinemaximum Kanyon, Cinemaximum Budak & CKM ve Cinemaximum Akasya; Ankara’da Cinemaximum Armada, İzmir’de de Cinemaximum Konak Pier sinemaları olacak. Festivalin etkinlik mekânları ise bomontiada, Babylon, A Corner in the World X bomontiada ALT ve Soho House İstanbul olacak!