kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Facebook, “İstanbul” sanat rehberi yayınladı

21 Ekim 2019

Facebook, İstanbul’daki sanat topluluklarının büyümesine ve sanatla ilgili etkileşimlerin artmasına katkı sağlamak amacıyla Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’ni yayımladı. 50’ye yakın sanat mekânı ve etkinliği içeren rehber, İstanbul’daki “sanat” odaklı üç Facebook topluluğunun seçilmiş önerilerini bir araya getiriyor.

“İstanbul” rehberi, bir şehri ya da o şehrin belirli bir tema çerçevesinde sunduğu zenginlikleri, o kentte yaşayan toplulukların gözünden tanıtan “Facebook Topluluk Şehir Rehberleri” projesi kapsamında dünya genelinde basılan 11. rehber oldu.

Türkçe ve İngilizce yayınlanan rehber, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Güncel Sanat Projeleri ve İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer’in önsözüyle başlıyor.

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, öncelikli olarak bu yıl Facebook’un da katkı sağlayan kuruluşlar arasında yer aldığı 16. İstanbul Bienali mekânlarında ziyaretçilere dağıtılıyor.