kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Fatma Çolakoğlu Pera Müzesi’nden SALT’a geçti

12 Eylül 2018

2008 yılından beri Pera Müzesi’nde Pera Film Küratörü ve Kamusal Programlar ve İletişim Yöneticisi olarak görev alan Fatma Çolakoğlu, 10 yıldır çalıştığı görevinden ayrıldı. Çolakoğlu, 10 Eylül 2018 tarihinden itibaren SALT‘ta Araştırma ve Programlar Yardımcı Direktörü olarak görev almaya başladı.

Emerson College’da Film Yönetmenliği ve Sinema Tarihi dallarında lisans eğitiminin ardından yüksek lisansını Goldsmiths College’da Tiyatro Yönetmenliği üzerine yapan Çolakoğlu, 2005 yılında İstanbul Modern’in sinema programını başlattı. 2008 yılında Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün Kamusal Programlar ve İletişim Yöneticisi görevini üstlendi. Aynı dönemde Pera Müzesi’nin film ve video programlarının küratörlüğünü yürüten Çolakoğlu, 2016 yılında Pera Müzesi’nde “Katherine Behar: Veri Girişi” sergisi ile “Bring Your Own Beamer” pop-up video sergi projelerinin küratörlüğünü de Ulya Soley ile birlikte üstlendi.