FAZ.1 başlıyor

22 Kasım 2019

Zuhal Müzik ve Akasya işbirliğiyle, FAZ Creative kürasyonuyla 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde FAZ.1 isimli bir festival düzenleniyor.

Programında bağımsız müzik sahnesi ve ana akım içinde kendine farklı bir yer edinmiş isimlerin konserleri, elektronik müzik performansları, kültür-sanat ve tasarım alanlarından yaratıcı figürlerle söyleşiler, tasarım pazarı, yazar buluşmaları, illüstrasyon ve fotoğraf sergileri, FAZ.1’e özel tasarımlarıyla dövme sanatçıları, atölyeler, live graffiti ve canlı resim performansları, pop-up ve sürpriz performanslar, deneyim ve yeni medya alanları gibi birçok farklı içerik var.

Katılımın ücretsiz olacağı FAZ.1 boyunca Radyo Eksen, Zuhal Konsept içinden canlı yayınlar gerçekleştirecek. Fred Perry & Dr.MartensDaniel Wellington ve Sneaks Up mağazaları yanında festival süresince kapıları aralanacak boş mağazalar, pop-up performanslar, sergiler ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Roland TR kürasyonuyla oluşturulan Roland Space’te efsanevi synthesizer modelleri, konserler ve güncel teknolojiyle sanatı buluşturan yeni medya projeleri görülebilecek. Akasya içinde kurgulanan üç ayrı modül alanında ise farklı disiplinlerden eserler katılımcılarla buluşacak.

FAZ.1, Zuhal Konsept içinde yer alan Zuhal Stage ve Studio’nun yanı sıra Tamirane’de ve Akasya içinde oluşturulacak Design Market alanlarında gerçekleşecek söyleşi ve atölyelerde müzik, tasarım, sinema, dijital yayıncılık ve edebiyat dünyasından isimleri ağırlayacak.

Sürpriz isimlerin festival boyunca Zuhal Konsept’te sergilenecek enstrüman, kostüm, film dekoru gibi eşyaları, FAZ.1 sonrasında açık artırmaya çıkarılarak elde edilen gelir, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.