kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferda Art Platform’da iki yeni sergi

12 Şubat 2020

Ferda Art Platform, 12 Şubat – 5 Mart 2020 tarihleri arasında, Ralli Apartmanı’nda bulunan yeni mekânında, çeşitli malzemeleri bir araya getirerek kadın kimliği üzerine eserler üreten Gülcan Şenyuvalı‘nın Histerik Bahçe başlıklı kişisel sergisine ve FAP Project Space’te siyasi ideolojilerden beslenen Hüseyin Aksoy‘un “Biz tam olarak neyi seyrettik?” sergilerine ev sahipliği yapıyor.

Son dönem Türkiye çağdaş sanatının toplumsal cinsiyet ve kadın kimliği üstüne özgün işleriyle dikkat çeken ismi Gülcan Şenyuvalı, 5. kişisel sergisinde tuval üzerine akrilik, yağlı boya, kara kalem ve dikiş uygulamalarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan yapıtlarını izleyiciye sunuyor.

2018’den bu yana eserlerini çeşitli karma sergilerde göstermeye başlayan Hüseyin Aksoy, “Biz tam olarak neyi seyrettik?” adlı ilk kişisel sergisinde; tuval üzerine çeşitli malzemelerle çalıştığı eserlerin yanı sıra bir de video işini izleyiciye sunuyor.