kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferda Art Platform’da yeni sergi: ‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’

24 Ocak 2022

Ferda Art Platform, 25 Ocak – 2 Şubat 2022 tarihleri arasında koleksiyonerlerin seçtiği eserler ile sanatçıların yeni eserlerini bir araya getiren ‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’ başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergide Banu ve Hakan Çarmıklı Koleksiyonu’ndan Alican Leblebici, Fazlı Özcan Koleksiyonu’ndan İnci Furni, Latife ve Ahmet Bayraktar Koleksiyonu’ndan Esra Karaduman, Melis ve Hakan Börteçene Koleksiyonu’ndan Eda Şarman, Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu’ndan Ardan Özmenoğlu, Örge ve Şahin Tulga Koleksiyonu’ndan Deniz Aktaş ile Piraye ve İsak Antika Koleksiyonu’ndan Artin Demirci’nin eserleri yer alıyor.

Koleksiyonerlerin seçimiyle meydana gelen sergi, koleksiyoner ve sanatçı ilişkileri üzerinden şekilleniyor. Yedi koleksiyonerin kendi koleksiyonlarından seçtikleri birer eser serginin referans noktasını oluşturuyor. Seçilen eserin sanatçısı koleksiyonda bulunan eserine eşlik eden iki yeni eser üretiyor. Böylelikle yedi farklı sanatçının çeşitli mecralarda üretilmiş üçer adet eseri sergiyi oluşturuyor. Bulundukları özel koleksiyonlardan çıkıp sanat izleyicileri ile yeniden buluşan eserler aynı zamanda sanatçıların güncel üretimleriyle birleşip sanatçının pratiğini ve değişimini yansıtma özelliği de taşıyor.