kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferda Art Platform’da yeni sergi: “Seçki”

31 Mayıs 2021

Ferda Art Platform, 26 Mayıs – 26 Haziran 2021 tarihleri arasında farklı disiplinlerden sanatçıların bir araya gelmesiyle düzenlenen “Seçki” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Hüseyin Aksoy, Mert Diner, Ahmet Duru, Buğra Erol, Murat Germen, Ilgın Seymen, Eda Soylu ve Nazım Ünal Yılmaz’ın üretimlerinin ve sanatsal süreçlerinin birbirleriyle etkileşimiyle ortaya çıkan sergi, seyircisine farklı disiplinlerden sanatçıların pratiklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Seçki sergisi, katılan sanatçıların yaratıcı süreçleri hakkında etkileyici bir fikir ortaya koyuyor ve her sanatçının bu sergiye getirdiği özgün vizyonla birlikte, hepimizin dünyayı ne kadar farklı gördüğünü ve bunun sonucunda nasıl bir üretim ortaya koyduklarını izleyiciye gösteriyor. Çağdaş toplumlarda algı, bütünlük, özgünlük ve etik değerlerin durumu ile ilgili soruları sergideki eserlerlerle gündemine alan Seçki, bu karşılaşmanın sonucunda meydana gelen görsel diyaloğu merkezine alarak izleyiciyi de bu etkileşime katılmaya davet ediyor