kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferhat Özgür, 22. Onufri ödülü sergisinde

20 Aralık 2016

The National Gallery of Arts, Arnavutluk Kültür Bakanlığı işbirliğiyle 22. Uluslararası Onufri ödülü sergisini düzenliyor. Arnavut sanatçı Fani Zguro‘nın küratörlüğündeki “Stranger than Kindness” başlıklı sergi, 15 Aralık 2016 – 1 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Arnavut yazar Mitrush Kuteli anasına düzenlenen sergide Ferhat Özgür de yer alacak.

Ferhat Özgür hakkında:

Ankara doğumlu Ferhat Özgür; resim, video, fotoğraf ve enstelasyon alanlarında çalışmaktadır. 6. Berlin Bienali ve 10. İstanbul Bienali’ne katılan sanatçının Michigan Üniversitesi Sanat Müzesi, MoMA PS1 ve Marabouparken-İsveç’te kişisel sergileri düzenlendi.

Sanatçının yapıtları son yıllarda, Northampton Çağdaş Sanatlar Merkezi (İngiltere), Kunstraum Niederoesttereich (Viyana), Barcelona Loop, Malmö Modern Sanatlar Müzesi, İrlanda Modern Sanatlar Müzesi, İstanbul Modern, Belgrad Çağdaş Sanatlar Müzesi, SOMA-Mexico, Köln Sanat Fuarı gibi yerlerde gösterildi.