kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferhat Özgür TAXI’de

8 Nisan 2019

TAXI, her sanatçının otomobilde çalınacak bir ses parçası önermek üzere davet edildiği bir taksinin içinde yer alan, devam eden, sahaya özgü bir proje.

TAXI katalog yayını vesilesiyle Bruno Muzzolini, 10 Nisan 2019‘da Milano‘daki Academia di Brera‘da ilk dersi verecek. Diğer üç sunum, Gaetano Centrone, Khaled Hafez ve Ferhat Özgür iş birliğiyle Accademia delle Belle Arti di Bari, Kahire Amerikan Tasarım Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde yapılacak.

Projede yer alan sanatçılar; Sergio Armaroli, Luca Bolognesi, Eglė Budvytytė & Bart Groenendaal, Erik Bünger, Maya Dikstein, Nico Dockx, Jakup Ferri, Manuela Garcia, Khaled Hafez, Christopher Milne, Haroon Mirza, Bruno Muzzolini, Ferhat Özgür, Steve Piccolo, Damien Roach, Anri Sala, Manuel Scano Larrazàbal, Bert Theis, Josephine Turalba, Daniëlle van Ark, Shingo Yoshida, Fani Zguro.

TAXI, sokak köpeklerinin havlamasının yanı sıra Formula 1 arabalarının seslerinin duyulduğu bir film müziğinden oluşan Anri Sala’nın No Formula One No Cry adlı filminden kaynaklanıyor. Sala’nın film müziğinin sunumu, Frankfurt’tan Miami’ye dünyanın her yerinde farklı taksilerde yapılıyor.