kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Feridun Oral, Bologna’da İllüstratörler Sergisi’nde

28 Mart 2019

Yeni kitabı “Dedemin Hayal Defteri” Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Feridun Oral, bu yıl 1 – 4 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne seçildi.

50 yıldır çocuk kitabı yayıncılarını, illüstratörleri, yazarları, tasarımcıları, telif ajanslarını bir araya getiren fuar, her yıl, görsel ve içerik anlamında en yenilikçi, benzersiz çocuk kitaplarına ev sahipliği yaparak sektörün trendlerini belirliyor.

Her yıl binlerce illüstratörün işleri arasından seçilen çalışmaların sergilendiği ve fuarın en önemli alanlarından biri olan İllüstratörler Sergisi’ne o yılın en iyi  illüstratörleri seçiliyor. 1967 yılından bu yana yapılan sergi, farklı ülkelerden sanatçıların işlerini sergileyerek illüstrasyonda son trendleri belirliyor.

Bu yıl Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne seçilen isimler arasında Feridun Oral da bulunuyor. 2901 illüstratör arasından seçilen 76 illüstratör arasında bulunan Oral’ın son kitabı “Dedemin Hayal Defteri”, bu ay Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. “Dedemin Hayal Defteri”, minik okurların renk renk boyalarıyla katkıda bulunabilecekleri, yaratıcılıklarını pekiştirebilecekleri gerçek bir hayal defteri… Bu kitabın içindeki boş sayfalara siz de sevdiğiniz, hayal ettiğiniz şeylerin resmini yapabilir, İsterseniz eskizlerin içini doldurabilir, rengârenk boyalarla renklendirebilirsiniz.