kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Festivaller İçin Avrupa – Avrupa İçin Festivaller başvuruları devam ediyor

14 Şubat 2017

Avrupa Festivaller Birliği, tüm festivalleri Avrupa Birliği tarafından desteklenen bir Avrupa Festivaller Birliği (EFA) girişimi olan EFFE (Festivaller İçin Avrupa – Avrupa İçin Festivaller) Label 2017-2018 dönemine başvurmaya davet ediyor. Başvurular 17 Şubat‘a kadar devam ediyor. EFFE Label’a başvuran festivaller aynı zamanda 2017-2018 EFFE Ödülü için de değerlendirmeye alınacak.

EFFE Label tarafından seçilmiş olmak, izleyicilerinize, sponsorlarınıza, medya ve yerel yönetimlere festival programı ve misyonunuzla Avrupa Birliği’nde öne çıkan yenilikçi festivaller arasında yer aldığınızı gösterir. Ayrıca, 6 Mayıs 2017’de Frankfurt’ta düzenlenecek olan ve meslektaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz EFFE Label Buluşması’na katılımınızı ve festivalinizin EFFE Topluluğu’nu Avrupa’daki izleyicilere tanıtmayı hedefleyen markalama ve medya kampanyasında yer alarak görünürlük elde etmesini sağlar.

EFFE Label kriterleri:

1. Sanatsal Yükümlülük ve Yenilikçi Yaklaşımlar

2. Toplumsal Katılım

3. Festivalin Avrupa ve Uluslararası Bağlantıları