kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Film Geliştirme Atölyesi için başvurular başladı

22 Aralık 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında, Avrupa Birliği‘nin finansmanı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteğiyle düzenlenen ve Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, 15 – 17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Köprüde Buluşmalar kapsamında TRT’nin katkılarıyla düzenlenen Film Geliştirme Atölyesi, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor. Atölye için başvurular başladı ve başvurular için son tarih 21 Ocak 2022.

Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, uluslararası projelerin ekipleri ile birlikte yapacakları ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak. Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşları ile yaptıkları toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak olan proje ekipleri ayrıca projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye yapacak.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tür sineması (korku, fantastik, komedi) ve çocuk filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinlerarası ve hibrit projeleri de kapsıyor.