kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Filmmor kapanma kararı aldı

15 Şubat 2021

Geçtiğimiz haftalarda Filmmor‘dan ayrılan kadın+’lar tarafından yapılan iki açıklamanın ardından Filmmor kapanma kararı aldığını söyleyen bir açıklama yaptı.

Filmmor’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “10 Şubat’tan beri dayatılan söz söyleme mecburiyetini de dijital “cadı mahkemelerini” de reddediyoruz. Çünkü feminist hukuk ve kooperatif dâhilinde herhangi bir gündem, itiraz, talep, mekanizma söz konusu olmaksızın sanal ortamda örgütlenen bu “kavga” bizim kavgamız değil. Bu nefret ikliminin parçası olmamak için Filmmor’u kapatma kararı aldık. Kooperatifin tüm mâli ve idari belgelerini açık hâle getireceğimiz tasfiye işlemleri ile birlikte, kişisel hak arama sürecini resmi mahkemelerde devam ettireceğiz. 19 yıl süren bu yolculuğu mümkün kılan yol arkadaşlarımıza böyle veda etmek istemezdik ama kurumlar, kişiler gelir geçer, düş sürer. Yeter ki iyilik, sağlık, esenlik olsun.”