kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

FORMAT 2017, sanatçılara açık çağrı yapıyor

29 Temmuz 2016

LensCulture işbirliği ile 24 Mart – 23 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek FORMAT 2017 edisyonu, HABITAT teması altında içinde yaşadığımız dünyayı naratif veya görsel olarak ele alan sanatçı çalışmalarına açık çağrı yapıyor. FORMAT2017 başvuruları için son tarih 9 Eylül 2016.

FORMAT, HABITAT temasıyla sanatçıları, çevre, peyzaj, göç, dijital dünyalar, mobilite, ev, yerinden etme, çatışma, yenilenme kavramları ve içinde yaşadığımız tüm mekanlar hatta lokal veya uluslararası olsun içinde bulunduğumuz dünyadaki kısa veya uzun dönemli etkiler bırakmamıza neden olan çalışma mekanları üzerine, araştırma dosyaları, multimedya, arşiv, enstalasyon, röportaj, fotoğraf, hikaye ve olabilecek diğer her türde kavramsal çalışmalarla festivale katılmaya davet ediyor.

Lars Willumeit, Erik Kessels, Brian Griffin, Simon Bainbridge, Frank Kalero, Wang Baoguo, Sam Barzilay, Louise Clements, Peggy Sue Amison, Yumi Goto, Alexa Becker, Lola Mac Dougall Padonkar, Christine Eyene, Dewi Lewis & Caroline Warhurst, Sheyi Bankale, ve Huw Davies’den oluşan uluslararası jüri tarafından belirlenecek çalışmalar hem FORMAT17 Sergisi’nde yer alma şansı bulacak hem de maddi destek, mentorluk, ekipman, burs gibi çeşitli ödüllerin de sahibi olacak.