kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Frieze Los Angeles’ın 2021 edisyonu iptal edildi

19 Nisan 2021

Frieze, Los Angeles 2021 edisyonunu etkinliğini iptal etti. Fuar, salgın nedeniyle ertelenen filmlerin birikmiş olması nedeniyle Paramount Studios’un yerini kullanamıyor. Fuarın 3. edisyonu, Beverly Hilton Oteli’nin bitişiğinde, Wilshire Bulvarı üzerindeki bir çadırda gerçekleşecek.

Bu, Frieze LA’in programlarındaki değişiklikleri ilk duyurusu değil. Fuar, her zamanki Şubat ayından Temmuz 2021’e taşınmıştı ve bu “Los Angeles’ın benzersiz mimari tarihinden, alanlarından ve konumlarından en iyi şekilde yararlanarak” ibaresi ile şehrin etrafında gerçekleşen yeni bir formatı tanıtıyordu. Frieze Viewing Room’un özel bir edisyonu da fuarın yanında, gelişmiş dijital işlevsellikten yararlanarak ve küresel bir çevrimiçi izleyiciye ulaşacak şekilde düzenlendi.

Frieze Los Angeles‘ın yeni atanan Amerika ve İçerik Direktörü Rebecca Ann Siegel, şehri küresel bir sanat başkenti olarak kutlamak için dünyanın önde gelen çağdaş sanat galerilerini bir araya getirmeyi umuyordu.

Bir Frieze Los Angeles sözcüsü, 2022 tarihlerine yalnızca on ay kala, Los Angeles’ta Temmuz ayında bir etkinlik düzenlemek yerine gelecek yılki fuarı planlamaya odaklanma kararı aldıklarını; Kaliforniya’daki durum iyileşmeye başlamış olsa da, zaman çizelgesi kısıtlamalarının ve süregelen belirsizliğin, çabaları 2022’ye odaklamanın tüm katılımcılar için mümkün olan en iyi deneyimi sağlayacağını açıkça ortaya koyduğunu dile getirdi.