kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Frieze Writer’s Prize 2019 için açık çağrı

26 Haziran 2019

Frieze Writer’s Prize 2019, bu yılki uluslararası ödülü için sanat eleştirmenlerine açık çağrıda bulunuyor. Son başvuru tarihi 5 Ağustos 2019. Kazanan 5 Eylül 2019 tarihinde açıklanacak.

1991’de kurulduğundan beri, frieze dergisi, sanat ve kültür hakkında yeni ve yaratıcı yazılara adanıyor. Meraklı, erişilebilir ve jargonsuz eleştiriyi kutlayan dergi; sanatın fiziksel karmaşıklığı ile meşgul olurken, onu daha geniş bir bağlamda yerleştiriyor. 2006 yılında başlatılan Frieze Writer’s Prize, çalışmalarında bu nitelikleri elde eden gelişmekte olan yazarları arıyor. Adaylar üç jüri tarafından değerlendirilmek üzere yayınlanmamış bir inceleme sunmaya davet ediliyor. Kazanan frieze için bir inceleme yazısı yazma fırsatı bulacak ve 2.000 sterlinin sahibi olacak.

Bu yılın jürileri; yazar, küratör ve frieze yardımcı editörü Osei Bonsu, roman yazarı ve eleştirmen María Gaínza ve frieze yardımcı editörü Evan Moffitt.

Katılım Şartları:

  • Bir sanat sergisinin 500 kelimelik, yayımlanmamış bir inceleme yazısı,
  • Daha önce sanat üzerine 3’ten fazla yazı yazmamış olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • İncelemelerin İngilizce dilinde (çevirilerin tasdiklenmiş olması) gerekiyor.