kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Future Generation Art Prize başvuruları başladı

19 Temmuz 2016

Victor Pinchuk Foundation tarafından düzenlenen 4. The Future Generation Art Prize başvuruları başladı. Uluslararası düzeyde, 35 yaş altı, her disiplinden sanatçılar ödüle başvurabiliyor. Ana ödülün 100.000 dolar olduğu yarışmada 20.000 dolarlık özel ödüller de verilecek.

Son başvuru tarihi 11 Eylül 2016 olan yarışma kapsamında belirlenen 20 eser, Şubat-Nisan 2017 tarihleri arasında Kiev Pinchuk Art Centre’da sergilenecek. Ayrıca bu eserler Mayıs 2017’de başlayacak olan Venedik Bienali’nde de yer alacak. Yarışmanın kazananı ise Nisan 2017 de bir tören ile açıklanacak.

Future Generation Art Prize kurulu üyeleri ise Richard Armstrong, (Direktör, Solomon R. Guggenheim Foundation and Museum) Eli Broad, (Kurucu, The Broad Foundation) Andreas Gursky, (Sanatçı) Damien Hirst, (Sanatçı) Dakis Joannou, (Kurucu, DESTE Foundation for Contemporary Art, Greece; Sir Elton John, (Kurucu, Elton John AIDS Foundation and Sir Elton John Photography Collection) Jeff Koons, (Sanatçı), Glenn D. Lowry, (Direktör, The Museum of Modern Art) Takashi Murakami, (Sanatçı) Alfred Pacquement, (Önceki Direktör, Musée national d’art moderne, Centre Georges Pompidou) Miuccia Prada, (Kurucu, Fondazione Prada)