kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Future Generation Art Prize’dan açık çağrı

5 Temmuz 2018

Future Generation Art Prize, sanatçılara iki yılda bir düzenlenen çağdaş sanat ödülünün 5. edisyonunda yer alma fırsatını sunmak için başvurularını 16 Temmuz 2018 tarihine kadar uzatıyor. Tüm dünyadan 35 yaşında veya daha genç sanatçılar başvurabilir.

Uluslararası jüri tarafından oluşturulan komite, tüm başvuruları değerlendirerek aralarından 20 sanatçıyı seçecek. Seçilen sanatçılar yeni işlerinin Kiev’deki PinchukArtCentre ve Venedik Bienali’nde gösterme şansına sahip olacak.

Future Generation Art Prize’ın uluslararası jürisinde; Solomon R Guggenheim Museum and Foundation’dan Pablo León de la Barra; PinchukArtCentre’ın sanat direktörü Björn Geldhof; yazar Helen Molesworth; 10. Berlin Bienali küratörü Gabi Ngcobo; Royal Academy of Arts’ın sanat direktörü Tim Marlow; Centre Pompidou baş küratörü Christine Macel ve Sharjah Art Foundation başkanı Hoor Al Qasimi yer alıyor.

Future Generation Art Prize, PinchukArtCentre ve Venedik Bienali’ndeki sergilerde 84’ten fazla sanatçının yeni işlerinin üretimini ve sanatsal gelişimini destekledi. Açık çağrının yanı sıra partner platformlarının küresel bir ağı ve özel temsilciler, sanatçıların ödüle başvurmalarını desteklemek için elçi olarak görev alıyor.