kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Galeri Apel’den yeni sergi

24 Eylül 2018

Galeri Apel, 15 Eylül – 16 Kasım 2018 tarihleri arasında “Toprak ve Lif 2018” sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi; Apel sanatçılarının, geçmişi binli yıllarla ölçülen malzemelere ve konuya yeni arayışlarla yaklaşarak ürettikleri seçkin yapıtlardan oluşuyor.

Eserleriyle sergiye katkıda bulunan sanatçılar; Cem Aydoğan, Aydan Baktır, Ramazan Bayrakoğlu, Zeynep Birced, Sakine Çil, Canan Dağdelen, Artin Demirci, Dilek Demirci, Leyla Dilmen, Aslımay Altay Göney, Çağıl Harmandar,Şirin İskit, Kurucu Koçanoğlu, Sevil Koçanoğlu, Leyla Sakpınar, Emre Senan, Elvan Serin, Yıldız Şermet, Bahadır Yıldız.

“Toprak ve Lif” başlıklı sergi dizisinin ilkini Sanart 92 Sempozyumu kapsamında Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde düzenlenmişti. İkincisi farklı sanatçıların yorumlarıyla 2000 yılında, üçüncüsü 2002, dördüncüsü 2004, beşincisi ise 2007 yılında Galeri Apel’de gerçekleşti.