kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Galerist’te Serkan Özkaya’nın yeni sergisi “Bekleyeceğiz”

2 Kasım 2017

Galerist, 3 Kasım – 2 Aralık 2017 tarihleri arasında, küratörlüğünü Lal Bahçecioğlu’nun üstlendiği Serkan Özkaya’nın Bekleyeceğiz (We Will Wait) başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Özkaya, Marcel Duchamp‘un Étant donnés isimli eserinin birebir maketini yapıtın kurulduğu ve Duchamp’ın ölümünden sonra bulunduğu yer olan, New York East 11. Sokak’taki stüdyosuna yerleştirerek izleyiciye sunuyor. Galerist’te 3 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek Bekleyeceğiz* (We Will Wait), fotoğraflara, videolara, bir heykele ve Duchamp’ın stüdyosunun bir SG simülasyonuna yer vererek, ziyaretçileri Özkaya’nın teorisiyle tanıştırmayı amaçlıyor. Sergi Étant donnés’ye yönelik iki farklı bakış açısına: algılama ve projeksiyona odaklanarak galeri tarafından temin edilecek gizli bir araç yardımıyla gözetleme deliklerinden doğrudan üç boyutlu görüntüye bakış ve gözetleme deliklerinden yansıyan görüntüye bakış yaklaşımlarını incelemeye, düşünmeye ve ayrıştırmaya davet ediyor.