kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Gama Art Gallery’de yeni sergi: “Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say”

14 Eylül 2021

Gama Art Gallery, 14 Eylül – 9 Ekim 2021 tarihleri arasında Ulaş Bakır’ın “Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Aktivist resim sanatının yeni akım dışavurumcu temsilcilerinden biri olan ve sıra dışı eserleriyle dikkat çeken Ulaş Bakır’ın  ilk solo sergisi, tasarımcı Aslı Jackson’ın yaratıcı direktörlüğünde gerçekleşecek.

Görülmemiş, bilmediğimiz, hayal ürünü karakterleri tuval, ahşap gibi farklı materyaller üzerine resmeden Yugoslav kökenli soyut resim sanatçısı Ulaş Bakır, eserlerinde genellikle bebeğin dünyaya geliş anını ve ana rahminden hayata kafadan giriş yapmasını betimliyor. Sonrasında da bu özgün anime karakterler, kimlik arayışlarına devam ediyorlar. Bakır’ın eserlerinin en çarpıcı ortak noktası oyunsu bir sanatsal ifade olarak karakterlerin ağızlarının oldukça büyük olması. Bu da bir başka açıdan “Söylenecek Çok Şey Var” demek…