kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Geleceğin Sineması için başvurular başladı

22 Şubat 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen Geleceğin Sineması, bu yıl 19. kez düzenleniyor.

Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için gerekli maddi ve ayni imkânları yaratabilmek adına düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 25 Mart 2022.

Daha önceki yıllarda hayata geçen filmlerden birçoğunun Türkiye ve yurt dışındaki festivallerden ödüllerle dönmesi, Geleceğin Sineması’nı bu konuda yaptığı çalışmaların karşılığını alabilmiş nadir yarışmalardan biri hâline getirdi.

Geleneksel olarak 19 yıldır başarıyla gerçekleştirilen Geleceğin Sineması, bir yandan Türkiye sinemasının geleceğine giden yolu aydınlatırken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam ediyor.