kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Gelişen Sinema Pazarları Konferansı ECM 2018 İstanbul’da

19 Kasım 2018

20’yi aşkın ülkeden 250 sektör temsilcisinin katılacağı, Gelişen Sinema Pazarları Konferansı ECM 2018, 20 – 22 Kasım 2018 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek.

Konferans; İngiliz şirketler DCS Events ve The Big Picture’in Türkiye’de Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Türk İngiliz Ticaret Odası işbirliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle düzenleniyor.

Dünya çapında 40 milyar dolarlık artan gişe gelirleriyle en dinamik pazarların başında gelen sinema endüstrisinin en dikkat çeken bölgesi ise Türkiye’nin de içinde olduğu Balkanlar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi. Konferansta, dinamikleşen global sinema pazarı açısından önemli potansiyel taşıyan bölgenin sektörel durumu ve gelişim fırsatları ele alınacak. Sinema endüstrisinin önde gelen aktörleri tecrübelerini aktaracak. Global pazarın odaklandığı bölgeler, özellikle teknolojik gelişmeler, yenilikçi dağıtım uygulamaları, uluslararası ticari ortaklıklar, medya pazarlama, büfe, sektör içi yatırım fırsat ve olanakları gibi başlıklar altında değerlendirilecek.