kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Genç Caz 21” albümü tüm dijital platformlarda

20 Aralık 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz projesi bu yıl ilk defa, Genç Caz konserlerine seçilen isimlerle özel bir albüm hazırladı.

2021 yılında gerçekleştirilen 28. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz finalistleri arasında yer alan beş grubun kayıtları, ilk defa profesyonel bir albümde bir araya getirildi. “Genç Caz 21” albümü, İKSV ve Sony Music Türkiye etiketi ve müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

Genç Caz 21 albümünde, Genç Caz seçici kurulunun başvurular arasından belirlediği 2021 Genç Caz finalistlerinden, daha önce profesyonel bir albüm yayımlamamış 30 yaş altı genç müzisyenlerin kurduğu Cazcuz, August, Deniz Akan Trio, Gökhan Ulusoy Trio ve Kick the Switch gruplarının her birinden birer parça yer alıyor.

Babajım İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara usta müzisyenler Volkan Öktem, Önder Focan, Selen Gülün, Cenk Erdoğan ve Okan Kaya eşlik etti ve destek oldu. Kayıt ve miks mühendisliğini Arın Baykurt, masteringi Güven Ersoysal üstlendi. Albüm fotoğrafları fotoğrafçı Muhsin Akgün’e, grup ve albüm tanıtım metinleri ise Burak Sülünbaz‘a ait.