kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan kültür-sanat ve spora erişim için yeni platform: “Genç Ne Sever?”

15 Ağustos 2022

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Ne Sever?” platformu, 18 – 30 yaş arasındaki gençlerin kültür-sanat ve spor faaliyetleri ile sosyalleşmelerini, seyahat etme fırsatlarını arttırmalarını ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda sinema, tiyatro, konser, festival biletlerinin yanı sıra hediye çekleri, spor müsabakası ve seyahat biletleri gençlere bu platform üzerinden hediye ediliyor. Bakanlık tarafından temin edilen biletler, yapılan çekiliş sonucunda, çekilişi kazanan gençlere elektronik posta ile iletiliyor.

Etkinliklerden Türkiye genelindeki tüm gençlerin istifade edebilmesi için, bu platformda bileti dağıtılan etkinlikler tüm bölgeleri kapsıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı temini yapılan biletlerin hediye edilmesinde “Genç Ne Sever?” platformu aracılığıyla kolaylaştırıcı bir rol oynuyor.

Platform, ülkemiz gençlerinin sanat ve sporun her dalına daha kolay ve adil şekilde ulaşımını sağlamayı amaçlıyor. Fırsat eşitliğini sağlamayı amaçlayan platform, her gencin kendi sosyal ve kültürel gelişimini sağlayabilmesi için farklı fırsatlara kavuşmasını sağlamayı hedefliyor.