kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Güncel Sanat Arşivi’nden Anlatılar Söyleşi Serisi

2 Eylül 2020

Güncel Sanat Arşivi, ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atan sanatçıların üretim süreçlerindeki geçmiş, şimdi ve gelecek izlerini kendilerinden dinlemek amacıyla Anlatılar Söyleşi Serisi‘ni hayata geçiriyor.

Seri, güncel sanata dair bir tecrübe paylaşımı olarak akılda ve bir referans olarak literatürde kalacak, herkesin erişebileceği bir kaynak oluşturmayı hedefliyor.

Güncel Sanat Arşivi internet sitesinde Türkçe ve İngilizce olarak her ayın sonunda yayımlanacak olan Anlatılar Söyleşi Serisi, 12 ay boyunca 12 farklı sanatçı ile gerçekleştirilecek söyleşilerden oluşacak.

Anlatılar Söyleşi Serisi’nin Ağustos ayında gerçekleştirilen ilk söyleşisinin konuğu, sanatçı Ferhat Özgür. Söyleşi, Özgür’ün resim, video, fotoğraf ve yerleştirme gibi farklı disiplinleri içeren çok yönlü üretim sürecine odaklanıyor ve Özgür’ün eleştirel olduğu kadar bütünleştirici sanatsal dilini nasıl oluşturduğunu ortaya koyuyor.