kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hackers & Designers yaz kursu Amsterdam’da

16 Mayıs 2017

Amsterdam’da düzenlenecek Hackers & Designers Summer Academy (HDSA) için başvurular başladı. 2 hafta sürecek yaz programına tasarımcılar, sanatçılar ve yazılımcılar başvurabiliyor. Program dâhilinde tüm kurslar İngilizce olarak düzenlenecek. Başvurular 30 Haziran tarihine dek devam ediyor.

Hacker & Designers, uluslarası tüm katılımcıları öğrenmeye, tartışmaya ve yaratmaya davet ediyor. Bu yılki programın konuşmacıları arasında Things Network (Danimarka), Gottfried Haider (Avusturya), Sarah Garcin (Fransa), Bongani Ricky Masuku (Zimbabwe), Center for Genomic Gastronomy (ABD, Norveç), Sjef van Gaalen (Danimarka).

HDSA’da bu yıl modern göçebe çalışanlar olarak insanların mevcut altyapılara, iletişim ağlarına ve sistemlere nasıl güvenebileceği sorgulanacak. Bu program dahilinde katılımcıların mevcut teknoloji ve programlama platformlarını kullanmaları ve sınırları zorlamaları hedefleniyor.