kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Halka Sanat, Karya Projesi’ni sergiliyor

5 Ekim 2018

Halka Sanat Projesi, 7 – 31 Ekim 2018 tarihleri arasında Carian Project‘in (Karya Projesi) “Until We Meet Again – Tekrar Görüşene Dek” sergisine ev sahipliği yapacak.

Marga Karayol ve Taryn Tomasello’dan oluşan Carian Project, Muğla’nın Turunç ilçesinde bulunan Antik Amos Kenti’ne ait arkeolojik alanda yeni bir yapıt ürettikleri ve kadim Karya uygarlığını çevreleyen gizeme odaklandıkları bir mekana özgü işbirliği projesidir.

Karayol, iki yıl boyunca harabeleri ve çevreleyen kırsal alanı düzenli olarak ziyaret etmiş, notlar almış, fotoğraflamış ve ıslak çamur toplamıştır. İki sanatçı haftalık video görüşmelerle araştırmalarının sonuçlarını paylaşmıştı. Eylül 2018’de ise Tomasello Karayol’la Turunçta buluştu ve iki sanatçı Amos’ta bu sergiyi oluşturan üretim aşamasını gerçekleştirdiler.

İnteraktif ve dokunulabilir bir sergi olan “Until We Meet Again – Tekrar Görüşene Dek” izleyiciyi onların bu deneyiminin bir parçası olmaya davet ediyor. Açılış gecesinde Amos çevresinden toplanan ıslak çamur kullanılarak ziyaretçiler kendi heykellerini yapmaya davet edilecek. Bunun yanında son iki yılda kolektif olarak üretilen fiziksel ve deneysel işler mekanda yerlerini alacak.