kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hayaletler Şangay ve Münih’te

11 Haziran 2021

Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği Hayaletler, festival yolculuğuna Şangay ve Münih festivalleri ile devam ediyor.

Bu yıl 11 – 20 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek 24. Şangay Film Festivali‘nde Asya prömiyerini yapacak olan Hayaletler, 1 – 10 Temmuz 2021 tarihleri arasında da 38. Münih Film Festivali’nde (Filmfest München) CineVision Ödülü için yarışacak.

Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan Hayaletler’in başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşırken, kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil üstleniyor. 14 Mayıs’ta İspanya’da sinemalarda gösterime giren Hayaletler, sonbahar aylarında da Almanya, Avusturya, İsviçre ve Yunanistan’da sinemalarda seyirciyle buluşacak. Hayaletler’in Türkiye sinemalarındaki vizyon tarihi ise pandemi dolayısıyla belirsizliğini koruyor.