kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hayrettin Günç ve Banu Çiçek Tülü IdeasCity New Orleans’ta

11 Nisan 2019

IdeasCity New Orleans, bu yıl 15 – 20  Nisan 2019 tarihleri arasında, Bell Artspace Campus’te gerçekleşiyor. Şehircilik, sanat, tasarım, topluluk aktivizmi ve teknolojinin kesişiminde çalışan gelişmekte olan uygulayıcılar için beş günlük bir rezidans programı, 20 Nisan Cumartesi günü halka açık “Everyday Festival” ile son bulacak.

IdeasCity New Orleans Fellows’ta yer alan sanatçılar arasında Türkiye’den Hayrettin Günç ve Banu Çiçek Tülü de var.

Festivalde, çalışmaları şehirleri tanımlayan güçleri içine alan bir dizi tanınmış yerel ve uluslararası kültürel temsilci tarafından konuşmalar, sanatçı konuşmaları, prototipler ve gösteriler yer alacak.

Festivalden önce, IdeasCity Rockefeller Fellows, festivalin çevresel adaleti ve  kentsel alandaki kültürel ve ekolojik soruları ele almak için yaratıcı bir platform olarak yaratılma olasılığını keşfetmek için yerel ortaklar Bell Artspace, New Orleans African American Museum ve Propeller Incubator ile işbirliği içinde çalışacak.

Festivaldeki diğer sanatçılar: Marlo Barrera, Nic Brierre Aziz, Crystal Z Campbell, Hannah Chalew, Lily Consuelo Saporta Tagiuri, Atianna Cordova, Joseph Cuillier, Bryce Detroit, Chloe Dewberry, Ariel Jackson, Ajax Jackson, Yin Kong, John Ludlam, Maxwell Mutanda, Santiago Pinyol, Kristina Kay Robinson, Caroline Sinders, Jackie Sumell.