kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hepsiburada ve Contemporary Istanbul iş birliği ile yeni platform: “HepsiSanat”

22 Eylül 2021

Trendyol, bu yılın başında, sanatçıların eserlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverlerle buluşturmak ve pandemi koşullarının yarattığı mesafeleri ortadan kaldırarak sanatçılara geniş kitlelere ulaşma fırsatı sunmak için Artoloji iş birliğiyle Trendyol Sanat kategorisini hayata geçirmişti.

Bu iş birliğinin ardından, e-ticaret sektörünün önemli kurumlarından Hepsiburada da Contemporary Istanbul ile iş birliği yaparak, yeni yayına aldığı yeni platformu HepsiSanat‘ı duyurdu.

Bu yıl 5 – 10 Ekim 2021 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da gerçekleşecek 16. Contemporary Istanbul, CI ve Hepsiburada’nın iş birliğinin ilk adımı olarak düzenlenen Akrasia temalı sergiye ev sahipliği yapacak. Küratörlüğünü Ayça Okay’ın üstlendiği sergide 14 kadın sanatçının eserleri yer alacak ve sergiden elde edilen gelir Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak.

Contemporary Istanbul sergi alanında fiziksel olarak gezilebilecek sergi, aynı zamanda HepsiSanat platformu üzerinden milyonlarca Hepsiburada müşterisi tarafından izlenmeye açılacak. Sanatseverler, eserleri hem sergi alanında hem de HepsiSanat platformu üzerinde inceleyerek satın alabilecek. Eserlerin satışından elde edilecek gelir ise Tohum Otizm Vakfı’na aktarılacak. Eserlerin yeni sahiplerine teslimatı, Hepsiburada’nın HepsiJet hizmet sistemi üzerinden yapılacak.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Azade Koker, Begüm Yamanlar, Belkis Balpınar, Devran Mursaloğlu, Ebru Döşekçi, Ebru Uygun, Günnur Ozsoy, Gamze Kopuz, Hale Tenger, Hayal İncedoğan – Zamanın Gölgesinde,  Jennifer İpekel, Neriman Polat, Nilbar Güres – Petting My Dog, Şerife Bilgili Ercantürk, Şükran Moral