kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Heritage İstanbul bu yıl 11 – 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor

17 Mart 2022

TG Expo tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen Heritage Istanbul, bu yıl 6. kez 11 – 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Fuar; yerli ve yabancı katılımcılara Türkiye’de kültürel miras bilincinin artması ve korunması için ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze ve teknoloji alanlarında içerikler sunacak. Fuara eş zamanlı olarak düzenlenen konferans, seminer ve diğer yan etkinliklerde 200’e yakın arkeolog, restoratör, konservatör, mimar ve müzeci bilgi ve birikimini dinleyicilerle paylaşacak.

Fuar, yeni alanlar ve birliktelikler yaratarak ülke ekonomisine olumlu sinyallerin artmasını sağlayacak adımları atıyor ve müzecilik, arkeoloji, restorasyon ve kütüphanecilik sektörlerini bir araya getiriyor. Fuara eş zamanlı düzenlenen konferanslar ile sektörün önemli gelişmeleri ve oluşumlarını tartışmak mümkün oluyor. Alanlarında uzman kuruluşların katılımıyla, kültür mirası üzerine dünyada gelişen trendler, güncel sistemler ve teknolojiler tanıtılıyor. Fuara 100’ün üzerinde ulusal ve 33 uluslararası katılımcı firma ile farklı alanlardan birçok sektörel sivil toplum kuruluşu katılıyor.