Heyt be! Fanzin koleksiyon kitabı çıktı

11 Ağustos 2020
Heyt be! Fanzin‘in tüm sayılarını bir araya getirilmesiyle oluşturulan koleksiyon kitabı çıktı. Kitap, 8 yıllık süreç (2010 – 2018) içerisinde yayınlanmış 200’den farklı işi barındırıyor ve limitli sayıda hazırlandı. Ciltlemesini sanatçı ve Heyt be! Fanzin eş kurucusu Deniz Beşer’in tel tek elde yaptığı bu d.i.y. fanzin kitaplarının her biri numaralandırıldı.
Sadece sanat kitabı fuarı ve fanzin festivallerindeki Heyt be! Fanzin standı ve Instagram üzerinden satışa sunulan kitap, isteğe bağlı olarak çoğaltılacak.

Heyt be! Fanzin Koleksiyon kitabında yer alan sanatçı ve yazarlar: Deniz Beser, Sedef Karakas, Barış Sinsi, Juliane Saupe, Murat Beşer, Shintaro Kago, Alexis E. Mabry, Hakan Bıçakçı, Michael Jordan, Johannes Stahl, Deniz Pınar, Huri Kiriş, Ahmet Turgul, Cem Öztürk, Anıl Tiryaki, Deniz Çamcı, Deniz Dükel, Efe Elmastaş, Hazal Karataş, Şafak Tanrıverdi, Samantha Font-Sala, Elisa Munso, Esra Topal, Luc Le Manchot, Ergün Uzun, Plastik tohum, Ona B., Ayşe Özen, Özgür Kayım, Ergun Uzun, Mertkan, Uğur Karahan, Kerem Güneş, İrem Nalça, Sercan Çam, Duru Ekşioğlu, Şebnem Çakaloğulları, Ceren, Umut Coan, Ahmet Ghandi Tanpınar, Uğur Aydın, Barış Mengütay, Zeynep Yalçınkaya, Nurefşan Toplu, Orçun Tan, Zeynep Beler, İndustrias Doc (Rafa), Hansimiliam Von Schleich, Rosie Elsor, Cem Öztürk, Mehmet Akçakoca, Ali Özkul. Semra Doll ve Emre Altundağ.
 
Kitap içerisinde yer alan söyleşiler:
Bernhard Cella (Sanatçı, Küratör ve Yayıncı, Avusturya), Poster-iti (Punk Müzik Grubu, Türkiye), Ha Za Vu Zu (Sanatçı Kolektifi, Türkiye), Reptilians From Andromeda (Nowave, Garage, Post-punk Müzik Grubu, Türkiye), 2/5 BZ (Sanatçı, Müzisyen ve Radyo Programcısı, Türkiye), Ayça Şen (Sanatçı, Radyo Programcısı, Türkiye), Baba Zula (Saykodelik-Oryantal Müzik Grubu, Türkiye), Sattas (Reggae Grubu, Türkiye) ve Hakan Bıçakçı (Yazar, Türkiye).