kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Heyt be! Fanzin’den sergi

19 Aralık 2016
2010 yılında Deniz Beşer, Sedef Karakaş ve Barış Sinsi tarafından fotokopi dergi oluşumu olarak kurulan Heyt be! Fanzin, 21 Aralık akşamı SK Stüdyo‘da bir sergi düzenliyor.
Heyt be! Fanzin’in yayınladığı 9 sayı + 1 özel sayıdan görsel ve yazınsal çalışmalara yer verilecek sergide ayrıca workshop fanzinleri, fanzin demo albümler, flyerlardan derlenmiş bir arşiv ve fanzinin kronolojik geçmişi de yer alacak. Aynı zamanda Heyt be! Fanzin’in geçtiğimiz aylarda yayınlanan ”uzay” temalı yeni sayının lansmanın yapılacağı akşamda fanzin masasında tüm eski ve yeni sayılar, Heyt be! Fanzin bez çantaları, rozetler, tişörtler, kartpostallar okuyucu ve ziyaretçilerle buluşuyor olacak.

Heyt be! Fanzin, bilgisayar kullanılmaksızın tüm mizanpajını kolaj mantığı, dada ve punk estetiği ile çözümleyen, bu bağlamda dijitale karşı analogu savunan bağımsız ve zamansız bir sanat yayınıdır. İllüstrasyon, röportaj, fotoğraf, hikaye, müzik kritikleri, sinema ve güncel sanat yazıları gibi içeriklerden oluşan Heyt be! Fanzin, her sayıda farklı temaları ele almaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışından sanatçıların işlerinede yer verilen Heyt be!’de bugüne dek Hakan Bıçakçı, Sattas, BaBa ZuLa, Ayça Şen, 2/5 BZ, Reptilians From Andromeda ve Ha Za Vu Zu gibi grup ve isimlerin röportajları yer aldı. Görsel sanat çalışmalarıyla; Huri Kiriş, Ergün Uzun, İrem Nalça, Şebnem Çakaloğulları, Umut Coan, Duru Ekşioğlu, Samantha Font-Sala, Naci Mert, Yula, Elisa Munso, Esra Topal, Luc Le Manchot, Ergün Uzun, Plastik Tohum, Hilal Can, ONA B, Zeynep Beler, Rafa İndustriadoc, Hans Hans Hans, Rosie Eisor, Cem Öztürk, Mehmet Akçakoca, Ali Özkul. Yazılarıyla; Murat Beşer, Güven Erkin Erkal, Ali Kaya, R.Şafak Tanrıverdi, Juliane Saupe, Kerem Güneş,Orçun Tan, Sercan Çam, Ahmet Ghandi Tanpınar, Şakircan Tekcan, Deniz Çamcı, Özgür Kayım, Mertkan, Nurefşan Tolu, Uğur Aydın, Barış Mengütay, Zeynep Yalçınkaya, Emre Altundağ ve Semra Uygun katkıda bulunmuştur.
Okuyucularıyla sadece fanzin aracılığıyla buluşmayan Heyt be! Fanzin, ayrıca “Evde D.İ.Y.oruz” adında 8 film gösterimi, ev konseri düzenledi ve FanzineIST – Zine Fest Of Istanbul’un organizasyonunda yer aldı. Fanzin workshopları ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde, yurtdışında bulundu ve fanzin sergileri gerçekleştirdi.