kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

HOOD Base ve Onaranlar Kulübü’nden kültür sektörü çalışanları için kolektif bir destek hareketi: “Dirsek Teması”

20 Mayıs 2020

HOOD Base ve Onaranlar Kulübü, kültür-sanat sektörü çalışanları için kolektif bir destek hareketi olan Dirsek Teması’nı başlatıyor.

18 Mayıs Pazartesi günü Akıllı Baykuş platformu üzerinde aktif hale gelenAcil Destek Projesi” ile, pandemi nedeniyle çalışamayan ve/veya ekonomik güçlük yaşayan sanatçı, icracı, teknisyen, saha çalışanı gibi kültür sektörü çalışanlarına destek sağlamak amaçlanıyor. Proje kapsamında farklı sanat alanlarından isimler ürün, eğitim, deneyim, etkinlik gibi içerikler sunuyor. Bu içeriklerden elde edilecek gelirin tamamı, Ahbap Platformu aracılığıyla kültür sektörü çalışanlarına aktarılacak.

Proje kapsamında sunulan içerikler

İllüstrasyon sanatçısı Burak Şentürk “Pandemi” adlı çalışmasıyla; NilipekCan GüngörTuğçe ŞenoğulDilan Balkay, Güneş Özgeç ve In Hoodies Zoom üzerinden gerçekleşecek söyleşi ve mini performanslarla; grafik tasarımcı Ece Haskan “Temel Çizim”, “Evde Çizim” ve “Flipbook” atölyeleriyle, müzisyen ve prodüktör Memet İncili “Audio Mixing ve Post Prodüksiyon Teknikleri” eğitimiyle; illüstrasyon sanatçısı Murat Kalkavan “Bağımsız İllüstratörler İçin Yol Haritası” söyleşisiyle; illüstrasyon sanatçısı Mert Tugen, son dönem işlerinin yer aldığı “First Date With Me” kitapçığının imzalı edisyonlarıyla; In Hoodies ve NLP daha önce yayımlanmamış şarkıları “Hold On” ile projenin ilk ayağına dâhil oluyor.

Proje ile oluşacak fondan faydalanmak isteyen kültür sektörü çalışanları, ahbap.org adresinde duyurulacak “Dirsek Teması Akıllı Baykuş Acil Destek Projesi” bağlantısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.