kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Hope Alkazar’da film gösterimleri Başka Sinema ile yeniden başlıyor

4 Şubat 2022

1923’ten beri sinemaseverlerin vazgeçilmezi olan, Beyoğlu’nun en önemli mimari ve kültürel yapılarından biri olan Alkazar SinemasıHope Alkazar olarak devam ettiği yolculuğunda tekrar film gösterimlerine başlıyor. Başka Sinema’nın ödüllü, festivallerde yer etmiş filmlerinden oluşturduğu seçkilerle, Hope Alkazar salonunun kapılarını aralıyor.

Başlangıç, çok özel bir Türkiye Prömiyeri ile başlıyor. 10 Ocak 2016’da hayata gözlerini yuman efsanevi müzisyen David Bowie’nin kariyerinin başlarında Amerika’da ünlenmeye çalışırken gerçekleştirdiği turneyi anlatan STARDUST.

Canavar / Beast, Kazı / The Dig ve Emma gibi filmlerle adındn çok söz ettiren oyuncu Johnny Flynn’in David Bowie’ye hayat verdiği filmde David Bowie’nin hem kişisel hayatına hem de sahne kimliğine derin bir bakış arma şansın yakalanıyor. David Bowie’nin müzikleri kadar dönemin, David Bowie’yi etkileyen müziklerine de yer veren film seyirciyi adeta 70’lere götürüyor.