Ian McKellen, British Council’ın konuğu olarak ilk kez Türkiye’de

7 Nisan 2017

Yüzüklerin Efendisi serisi, X-Men, III. Richard, Tanrılar ve Canavarlar gibi filmler ile tanınan beyazperdenin ve tiyatro sahnelerinin en sevilen oyuncularından Ian McKellen, British Council’ın konuğu olarak sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılmak üzere Türkiye’ye geliyor.

British Council’ın “Shakespeare Yaşıyor” programının ve dünyanın ilk global, dijital LGBT film festivali FiveFilms4Freedom kampanyasının da elçisi olan McKellen, sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılacak.

36. İstanbul Film Festivali’nin açılışında Sinema Onur Ödülü’nü alacak olan Ian McKellen, festival kapsamında gösterilecek olan, başrolünde yer aldığı, senaristlerinden ve yapımcılarından olduğu III. Richard filminin 7 Nisan’da Atlas Sineması ve 8 Nisan’da Rexx Sineması’ndaki gösterimlerine katılacak. Festival sohbetleri kapsamında 7 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte de sinemaseverlerle bir araya gelecek. Ayrıca İstanbul Tiyatro Festivali ile Zorlu PSM işbirliğinde 6 Nisan’da düzenlenecek olan “Sahne, Beyazperde ve Meydanlar” başlıklı etkinlikte oyunculuk ve aktivizm hayatını ele alacak.