kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İBB’den müzik sektörü için yeni bir proje: “İstanbul Bir Sahne”

30 Mart 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), COVID-19 nedeniyle bir yıldır zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için “İstanbul Bir Sahne” projesini başlatıyor. “İstanbul Bir Sahne” ile İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında 100’den fazla farklı nokta açık hava sahnesine dönüştürülerek binlerce müzisyenin İstanbullularla buluşması sağlanacak.

“İstanbul Bir Sahne” etkinliklerinde yer almak isteyen müzisyenler ve müzik toplulukları başvurularını yapabilecek. Başvurular için son tarih 9 Nisan 2021 günü saat 17.00.

İstanbullularla yaşadıkları yerlerde, 39 ilçede 100’den fazla farklı noktada buluşacak olan “İstanbul Bir Sahne” etkinlikleri şehrin günlük yaşamına canlı performans sürprizleri ve neşesiyle eşlik edecek. Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleştirilecek projeyle şehrin parkları, durakları, metro platformları, müzeleri, sokakları, otoparkları, günlük işe gidiş-geliş noktaları, ikonik mekanları dev bir açık hava sahnesine dönüşecek.

Katılım koşullarını yerine getiren müzisyenlerin ve müzik topluluklarının başvuru sırasına göre kontenjan limitleri ile yer alacağı proje kapsamında her bir müzisyene 2 bin TL’lik bir bütçe verilecek. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin yer ve tarih bilgileri ise pandemi koşulları ve hava şartlarına göre plânlanacak.