kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İçlek Sanat Projesi Atina’da

25 Mayıs 2018
UN10.Design tarafından yürütülen ve daha önce St Petersburg CYFEST11‘de ve Sonar İstanbul’da da sergilenen İçlek Sanat projesi, İçlek AR & VR Experience: Wormholes adı ile, bu yıl 22 – 27 Mayıs 2018 tarihleri arasında Atina Syntagma Meydanı’nda düzenlenen 14. Atina Dijital Sanat Festivali kapsamında yer alacak.
İçlek Sanat Projesi, bedensel deneyim ile gerçek algısını değiştirecek yeni yollar sunuyor. Canlı ve cansız (zeka) arasındaki arkitektonik dönüşümü inceliyor.

İçlek üç aşamadan oluşuyor ve bu ortak özellikleri aynı eserde farklı mekân deneyimleriyle birleştirmeyi amaçlıyor.  Projenin ilk aşaması geleneksel 3 boyutlu fiziki dünyamızda yer alıyorİkinci aşama heykellere teker teker AR (Artırılmış Gerçeklik) boyutunun eklenmesi. Projenin üçüncü aşaması ise VR (Sanal Gerçeklik). Bu gerçeklikte, izleyici fiziksel dünya ile olan tüm bağlarını koparıp, ölçek sınırlamalarından kurtularak bedensel deneyimleme imkânlarını yeniden tanımlanabiliyor.