kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“İki Şafak Arasında” dünya prömiyerini 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde yapıyor

15 Eylül 2021

Selman Nacar’ın ilk uzun metraj filmi “İki Şafak Arasında”, dünya prömiyerini bu yıl 17 – 25 Eylül 2021 tarihleri arasında İspanya’nın Bask bölgesinde gerçekleşen 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde yapacak. TRT ortak yapımı film, ayrıca festivalin “New Directors” bölümünde 50 bin Euro değerindeki ödül için de yarışacak.

2019 yılının temmuz ve ağustos aylarında Uşak’ta dört haftada çekilen film festivale Türkiye’den katılan tek film. Proje aşamasında ulusal ve uluslararası birçok platforma katılarak dünyanın önemli film fonları tarafından destek alan film, Romanya’da Transilvania Pitch Stop’ta “Chainsaw Europe” ses ödülünü, San Sebastian Work in Progress kategorisinin büyük ödülleri olan “Europa Industry” ve “Europa” ödüllerini ve Köprüde Buluşmalar Work in Progress “Büyük Ödülü”nü almaya hak kazandı. Film, Türkiye’de yıl sonunda seyirci ile buluşması planlanıyor.