kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İKSV ve PASSO’dan iş birliği

20 Ocak 2021

2022 yılında 50. yılını kutlamaya hazırlanan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile biletleme platformu PASSO arasında uzun soluklu bir iş birliği başlıyor. İKSV’nin düzenlediği festival ve özel etkinliklerin biletleri önümüzdeki dört yıl boyunca passo.com.tr ve PASSO mobil uygulamasından satın alınabilecek.

Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri ücretsiz olarak sunulacak ve etkinliklere mobil cihazlardan karekod gösterilerek girilebilecek. Aynı zamanda kullanıcı deneyimine önem veren PASSO’nun geliştirdiği bilet transferi uygulamasıyla etkinlik biletleri bir başka kişiye transfer edilebilecek. Şubat’ta açılışını yapacak yeni İKSV Lale Kart internet sitesiyle birlikte tüm üyelik işlemleri de PASSO üzerinden gerçekleştirilmeye başlanacak.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner konuyla ilgili “İKSV etkinliklerinin bilet satışı için PASSO ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü PASSO bilet satın alımında kullanıcı deneyimini önemsiyor ve yenilikçi uygulamalar geliştiriyor. İKSV ve PASSO’nun güç birliği sayesinde, etkinliklerimizi takip eden sanatseverlerin bilet alma ve etkinliğe katılma süreçlerini hem hızlandıracağımıza hem de kolaylaştıracağımıza inanıyoruz. Bu iş birliğinin uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.” dedi.

PASSO Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise “İKSV gibi İstanbul’un kültür-sanat dünyasına yön veren bir kurum ile iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’deki ve küresel ölçekteki kültür-sanat evreni arasında sürekli ve kalıcı bir etkileşim sağlayan İKSV’nin 2024 yılı sonuna kadar bütün etkinliklerinin tek bilet satış platformu olmak, PASSO’nun biletleme dünyasındaki bilgi birikimi ve deneyimini kültür-sanat dünyasında da güçlendirmesi açısından önemli bir adım niteliğindedir. 2021 yılı ile başlayan bu iş birliğinin dört yıl ile sınırlı kalmayıp, uzun soluklu ve verimli bir yol arkadaşlığı olacağına inanmaktayız. İKSV’ye, iş ortaklarımıza ve sanatseverlere, tamamı yerli ve bize ait biletleme platformumuzla en iyi deneyimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Değerli iş birliği ve bizlere güvendikleri için İKSV’ye gönülden teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” diye konuştu.

PASSO HAKKINDA

2014 yılından itibaren Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan bütün takımların bilet ve kombine satışlarını gerçekleştiren PASSO, 2019 yılında etkinlik dünyasına giriş yaparak, konser, tiyatro, basketbol, atölye vs. etkinliklerinin bilet satışlarını gerçekleştiren ve Türkiye’nin en çok bilet hasılatı yaratan biletleme platformudur. PASSO, bilet satışlarını, www.passo.com.tr, PASSO Mobil Uygulaması (iOS & Android) ve Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan PASSO Bilet Satış Gişeleri üzerinden yapmaktadır. Sanatsever ve sporseverleri bilet transferi, koltuğunu kulübüne devretme, cep telefonu ile maçlara/etkinliklere giriş, koltuk seçimi, kampanya modülleri gibi yeni teknolojiler ile buluşturan PASSO, kullanıcılar, spor kulüpleri, organizatörler ve mekân sahiplerinin ihtiyaçlarını gözeterek inovasyon gücü ile yazılımını her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir. PASSO, %100 yerli olan biletleme yazılımı ile kullanıcılarına sunduğu hizmetin yanı sıra, tamamen kendisine ait olan biletleme yazılımını yurtiçi ve yurtdışında yer alan organizatörlere, kulüplere ve etkinlik mekânlarına da pazarlamaktadır.