kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İKSV ve Zorlu PSM arasında yeni bir işbirliği

9 Şubat 2017

Türkiye ve yurtdışından kültür ve sanat üretiminin en seçkin örneklerini İstanbul izleyicisine sunmak ve geniş kitlelerin bu etkinliklere katılımını sağlamak gibi ortak hedefleri paylaşan İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi bu yıl yeni bir işbirliğine imza atıyor. Zorlu PSM, 2017 yılında İKSV’ye “Yüksek Katkıda Bulunan Mekân Sponsoru” unvanıyla destek vererek, bu kapsamda vakfın yıl boyunca Zorlu PSM’de düzenleyeceği tüm etkinliklerde vakfa destek sağlayacak.

İKSV bugüne kadar Zorlu PSM’de The Tiger Lillies Perform Hamlet, Mutfak ve İtiraflar gibi özel etkinlikleri Zorlu PSM’nin mekân sponsorluğuyla gerçekleştirmişti. Zorlu PSM, geçtiğimiz yıl düzenlenen 20. İstanbul Tiyatro Festivali’ne de mekân desteği vermişti.

İKSV’nin düzenlediği birçok etkinlikte Zorlu PSM’nin farklı sahneleri mekân olarak kullanılmıştı. İKSV, bu kapsamda 2014 yılında yine bir özel etkinlik olan Milonga’yı ve 42. İstanbul Müzik Festivali’ndeki 2 konseri, geçtiğimiz yıl ise 23. İstanbul Caz Festivali’nde üç konseri ve bir başka özel etkinlik olan Berliner Ensemble’ın Üç Kuruşluk Opera’sını Zorlu PSM’de gerçekleştirmişti.